Кращі книги 2016 року

Кращі книги 2016 року
Роман про теракт в Делі, трилер про китобійне судно в ХІХ столітті, дослідження екзистенціалізму і фемінізму, а також мемуари про громадянську війну в Лівії

Чергові підсумки року підвело американське видання New York Times. Літературні редактори сформували рейтинг “Кращі книги 2016” з десяти видатних книг цього року, як англійською мовою, так і перекладених. У “Кращі книги 2016 року” увійшло п’ять книг нон-фікшн і п’ять художніх творів. Пропонуємо ознайомитись з вибіркою кращого, що було опубліковано в році, що минає за версією New York Times, і сформувати свій read-list на 2017-й рік:

“Асоціація маленьких бомб”, Каран Махаджан

На ринку в індійському місті Делі відбувається великий вибух. Безліч людей гине, але життя триває. Роман досліджує життя тих людей, на яких вплинула ця трагедія. Автор книги – американський письменник індійського походження Каран Махаджан, фіналіст Національної книжкової премії США.

“Північні води”, Ян Макгайр

Дія відбувається на китобійному судны у водах Арктики в ХІХ столітті. Головний герой – наркозалежний ірландський хірург, який виявляє, що один з моряків на судні досить дивно поводиться і підозрює, що той є жорстоким вбивцею. Центральною інтригою цього трилера стане боротьба між двома героями.

“Підземна залізниця”, Колсон Уайтхед

Роман, який зачіпає хворобливу для всіх американців тему. У центрі сюжету афроамериканська рабиня Кора, яка наважується на втечу за допомогою підземної залізниці за часів, що передували громадянській війні в США. Автор Колсон Уайтхед досліджує “гріхи американської нації” і феномен свободи людини.

“Вегетаріанка”, Хан Канг

Роман корейської письменниці, який в цьому році отримав Букерівську премію. У книзі йдеться про домогосподарку на ім’я Йонг Хай, яка вирішила повстати проти існуючих порядків і стати вегетаріанкою. Роман, зокрема, досліджує соціальні взаємини жителів сучасної Кореї.

“Війна і скипидар”, Стефан Хертманс

Роман, написаний за мотивами записок і щоденників дідуся автора Стефана Хертманса, який був художником, але пройшов всю Першу світову війну в складі Бельгійської армії. Спогади дідуся чергуються з думками самого автора, який відвідує описані родичем місця. Це міркування про пам’ять, любов, мистецтво і війну.

Роман, написаний за мотивами записок і щоденників дідуся автора Стефана Хертманса, який був художником, але пройшов всю Першу світову війну в складі Бельгійської армії. Спогади дідуся чергуються з думками самого автора, який відвідує описані родичем місця. Це міркування про пам’ять, любов, мистецтво і війну.

“У кафе екзистенціалістів: свобода, буття і абрикосові коктейлі”, Сара Бейквел

Нон-фікшн, який досліджує найбільше явище в історії філософії і мистецтва – екзистенціалізм. Автор розповідає про появу екзистенціалізму в 1930-х і ролі, яку воно відіграло в післявоєнному визвольному русі. Книга також досліджує біографію головних філософів-представників екзистенціалізму.


“Темні гроші: прихована історія мільярдерів за підйомом правих радикалів”, Джен Мейер

Дослідження діяльності братів Чарльза і Девіда Коха, мільярдерів, що спускали спадок на перемогу консерваторів по всій Америці. Автор роману Джен Мейер також намагається відповісти на питання, чому бідні платять більше податків, ніж багаті?

“Виселені: злидні і благополуччя в американському місті”, Метью Десмонд

Книга від соціолога Метью Десмонда, який виявляє, що більшість людей істотну частину свого доходу витрачають на оренду житла, непридатного для життя. Десмонд є професором Гарвардського університету і володарем премії MacArthur Fellows Program.

“Темна кімната”, Сьюзен Фалуді

Нон-фікшн, що аналізує питання трансгендерності і фемінізму на прикладі близької людини письменниці і відомої журналістки Сьюзен Фалуді. Книга розповідає про батька автора, який був фанатом Лені Ріфеншталь, пережив Голокост, заколов супутника своєї колишньої дружини і змінив свою стать.

“Повернення: батьки, сини і земля між ними”, Хішам Матар

Мемуари про початок громадянської війни в Лівії. Батька автора викрали і посадили до в’язниці за режиму Муамара Каддафі, коли молодій людині було 19. Через кілька років, після падіння режиму, Хішам вирушає до Лівії, щоб дізнатися, що ж сталося з його батьком, живий він чи ні.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.