Мінімальна зарплата від президента: скільки українці отримають «на руки» і які є нюанси

Мінімальна зарплата від президента: скільки українці отримають «на руки» і які є нюанси
Можливість зміни мінімальної зарплати повинна бути закладена в бюджеті, який парламент 5 грудня розглядане у другому читанні.
Мінімальну заробітну плату у 2018 році можуть збільшити до 4100 грн. Таку заяву зробив президент України Петро Порошенко, виступаючи на II Всеукраїнському форумі об'єднаних громад «Ініціативи, які змінюють життя».
Зміна цього базового соціального показника повинно затверджуватися законом про державний бюджет. Якраз сьогодні, 5 грудня, Верховна Рада повинна розглядати проект головного фінансового документа країни на 2018 рік у другому читанні.
У 2017 році мінімальна зарплата складає 3200 грн в місяць. З 1 січня 2018 роки її повинні підняти на 16 % – до 3723 грн. Така цифра закладена в проекті державного бюджету на 2018 рік. Якщо пропозиція президента буде прийнято, підвищення складе вже не 16, а понад 21 %. Однак підняти мінімалку вище тієї цифри, що закладена в бюджеті, президент пропонує не з 1 січня, а в кращому випадку з другого півріччя. Або навіть в четвертому кварталі 2018.
«Ми зможемо проаналізувати за підсумками півріччя або трьох кварталів та прийняти рішення про підвищення мінімальної заробітної плати до 4,1 тис. грн», – сказав Петро Порошенко.
За його словами, позитивне рішення буде прийнято в тому випадку, якщо в Україні «покращиться інвестиційний клімат і надходження в бюджет».
Згідно із законом, пропозиції щодо зміни мінімальної зарплати повинен вносити не президент, а Кабінет міністрів України. Однак приводів для занепокоєння, схоже, немає. Незабаром після презентації нової, підвищеної цифри мінімальної зарплати Петро Порошенко написав на своїй сторінці в Facebook: «Звідки уряд, яке врахувало мою пропозицію підняти мінімальну заробітну плату в проекті держбюджету на 2018 рік».
Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко назвав ініціативу президента «абсолютно правильною». Він зазначив, що це дасть можливість підвищити рівень життя в Україні «неінфляційним способом» і збільшить надходження до Пенсійного фонду.

«Президентська» мінімальна зарплата для працівника складе 3300 грн
Затвердження нового, підвищеного розміру мінімальної зарплати збільшить доходи багатьох українських сімей. Зростуть зарплати не тільки у бюджетників. Відповідно до закону «Про оплату праці», мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності, а також для приватних підприємців, які використовують працю найманих працівників.
Крім того, підвищення мінімальної зарплати тягне за собою і зростання всіх інших зарплат. Хоча і не пропорційний. Так, в минулому році, після того, як мінімальна зарплата зросла вдвічі – з 1600 грн до 3200, – протягом півроку середня номінальна зарплата в Україні показала зростання на 37,1 %, а реальна – на 19,3 %.
Разом з підвищенням зарплат підвищаться і податкові відрахування з них. Так, мінімальна зарплата в 2017 році становить 3200 грн в місяць. З цієї суми віднімається 18 % в якості податку на доходи фізосіб (576 грн) і 1,5 % – військовий збір (48 грн). В результаті, на руки залишається 2576 грн.
Після 1 січня, якщо мінімальна заробітна плата підвищиться до 3723, відрахування в бюджет складуть вже 670,14 грн (ПДФО) плюс 55,85 грн (військовий збір). Разом – 726 грн. На руки працівник отримуватиме 2997 грн.
Після того, як вступить в силу пропозицію президента і мінімальна зарплата зросте до 4100 грн, відрахування з мінімальної зарплати складуть в сумі майже 780 грн (738 грн ПДФО і 61,5 грн військовий збір). Працівник отримає, таким чином, 3300 грн, тобто на 724 грн більше, ніж отримує зараз.
При цьому, нагадаємо, на наступний рік прогнозується інфляція 7 %. А долар, за прогнозами уряду, може вирости до 30 грн. Тому, якщо вважати нинішню і майбутню мінімальні зарплати в доларах, надбавка складе всього $ 15. Зараз, при курсі $ 1/27 грн, мінімальна зарплата в Україні за вирахуванням податків становить $ 95, а після підвищення до 4100 грн складе $ 110.

Для роботодавця «мінімалка» зросте до 5002 грн
Є і третій податок на зарплату, який платить роботодавець. Це єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який потрапляє до Пенсійного фонду. Він становить 22 %. Таким чином, зараз фактичні витрати роботодавця на одного працівника при мінімальній зарплаті – 3904 грн в місяць: 3200 грн сама зарплата плюс 704 грн ЄСВ.
Після підвищення мінімальної зарплати до 4100 грн фактичні витрати роботодавця на одного працівника виростуть до 5002 грн. З яких сам працівник, нагадаємо, отримає тільки 3300 грн.
Багато представників бізнесу зустріли звістку про ще більшому підвищенні мінімальної зарплати без задоволення. Вони вважають, що президентська ініціатива про підвищення мінімальної зарплати без задоволення. Вони вважають, що президентська ініціатива про підвищення мінімальної зарплати до 5100 грн пов'язана з наближенням виборів глави держави.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.