"Вередливі" кредитори передумали погоджуватися з умовами списання Україні 20% боргу

"Вередливі" кредитори передумали погоджуватися з умовами списання Україні 20% боргу
Питання реструктуризації держборгу України перед приватними кредиторами знову "зависло в повітрі". Частина кредиторів, чиї інтереси представляє американська юридична компанія Shearman&Sterling, вважають раніше узгоджений варіант врегулювання боргового питання "нечесним".
Група кредиторів України та власників облігацій, термін погашення яких закінчується вже в 2015 році, виступила за перегляд умов попередньої домовленості про реструктуризацію українського боргу. Про це йдеться в статті Bloomberg, яку цитує ZN.ua.

Згідно з умовами угоди, в обмін на списання 20% тіла боргу і відстрочку погашення облігацій кредитори повинні отримати пакети спеціально випущених цінних паперів VRI (Value Recovery Інструмент), за яким їм при певних умовах буде виплачуватися своєрідна компенсація. Зокрема, невдоволення викликав порядок розподілу VRI, який, як вважають незадоволені, обмежує інтереси власників тих українських облігацій, термін погашення яких настає вже в 2015 році.

"Передбачається, що всі власники облігацій отримають однакові пакети нових паперів. Наші клієнти вважають такий підхід несправедливим, бо для облігацій з погашенням в 2015 році відстрочка може скласти більше восьми років, в той час як для інших облігацій вона складе лише близько півроку", – йдеться в повідомленні Shearman&Sterling.

Компанія не розголошує імена кредиторів, інтереси яких вона представляє, і те, яку долю українських облігацій вони контролюють.

До кінця вересня 2015 року Україна має погасити облігації на суму 500 млн доларів США, а в жовтні – ще на 600 млн євро.

Частина "вересневих" облігацій належить фонду Franklin Templeton, який очолює комітет кредиторів і з яким раніше вело переговори Міністерство фінансів України. Однак не відомо, хто контролює інші папери.

Остаточно затвердити угоди про реструктуризацію боргу в 18 млрд доларів влада України планує в середині вересня, проте розбіжності серед кредиторів загрожують зривом угоди.

Уряд України може застосувати мораторій на виплату цих боргів, якщо приватні кредитори не погодяться на реструктуризацію. Водночас це означатиме технічний дефолт України.

Источник: ТСН

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.