Все про плінтуса для підлоги

Все про плінтуса для підлоги
Окантовка підлоги, по суті, є більш простим завданням, ніж його ремонт. Однак вона все-таки теж досить важлива. Адже насправді, мова йде про один з останніх елементів, який додасть приміщенню певну завершеність і відтінятиме красу поверхні підлоги в цілому, будь то ламінат, паркет, або ковролін. Плінтус може як відповідати оформленню підлоги і стін, так і контрастувати з ними. Саме тому слід звернути особливу увагу на його колір, форму і матеріал.
 
Найстаршим і одночасно з цим вельми популярним видом плінтуса є плінтус з масиву дерева. У більшості випадків при паркетних підлогах для плінтуса вибирається та ж сама порода дерева, що і для самої підлоги. Дубовий паркет найкраще буде обкантовувати тим же дубом, хоча є також і маса інших вартих уваги рішень. Довжина дубового плінтуса найчастіше становить 2,5 метра. Вельми красиво обрамляє паркет плінтус, виконаний з червоного дерева.

Традиційно плінтус має в своєму перетині форму трикутника, трапеції або прямокутника, лицьова сторона яких оброблена фрезою. Сама форма профілю може бути різною. Саме тому не варто розраховувати на те, що якщо вам не вистачить закупленого завчасно плінтуса, то пару-другу метрів завжди вдасться прикупити. На даний момент у більшості випадків застосовується профіль з неширокою підошвою (нижньою частиною) розмірами 20 - 25 мм, і заввишки близько 50 - 60 мм. Фігурна лицьова частина зазвичай має досить плавний рельєф, саме тому з неї дуже легко віддаляється пил. Поряд з фігурним профілем, також широко застосовується профіль у вигляді планки (європлінтус). Він має товщину близько 10 - 16 мм, а верхня його частина тільки злегка округлена. Досить мала товщина виробу дає можливість присувати меблі практично впритул до стіни. Також існують і різновиди європлінтуса з лицьовою частиною фігурної форми. У цьому випадку його висота може досягати і 80 мм. Єдиним слабким місцем всіх дерев'яних плінтусів є їх незйомність, а також відсутність спеціальних порожнин для прокладки проводів і кабелів.

З причини того, що більшість плінтусів на даний момент мають досить малу товщину, традиційний старий спосіб їх кріплення до підлоги вже стає практично неприйнятним, оскільки з'являється ймовірність зіпсувати зовнішнього вигляду виробу. У зв'язку з цим більш поширеним способом кріплення плінтуса стало його кріплення до стіни. Фіксують ж плінтус по-різному: спеціальними цвяхами без капелюшків, шурупами або клеєм типу «рідкі цвяхи». Стіна попередньо обов'язково повинна бути вирівняна.

З метою розширення асортименту, фірми-виробники освоїли випуск плінтусів з хвойних порід деревини, з обробкою лицьової поверхні тонким шпоном цінних сортів дерева.
Основою плінтусів для ламінату є MDF-планка або пластиковий профіль. Імітація цінних порід дерева з достатньо широкою гамою відтінків, використовувана при виготовленні ламінованого підлогового покриття, також застосовується і при виробництві плінтусів.

Плінтуса на основі MDF легко запилюються, практично не кришаться і володіють екологічною безпекою. Зовні такий плінтус покритий спеціальним папером з відповідним барвником, а також стійким меламіном. Поперечний переріз плінтусів з MDF звичайно варіюється в межах від 12х60мм до 28х100мм, довжина плінтуса - до 2,5 метрів. Плінтуса на основі MDF досить гнучкі і при монтажі здатні красти не дуже великі вигини стін. Для можливості кріплення такого плінтуса на його зворотному боці передбачені спеціальні пази. Установка плінтусів на основі MDF починається з того, що попередньо по периметру приміщення на відповідній висоті від підлоги закріплюються спеціальні пластини. Сам плінтус насаджується на ці пластини зверху. Зручність конструкції полягає в тому, що плінтус у будь-який момент можна зняти.
 
Для лінолеумних підлог найчастіше застосовуються пластикові плінтуси, що користуються останнім часом великою популярністю. Перевага цих виробів полягає в їх вологостійкості і абсолютної не схильності до гниття. Поверхня пластикових плінтусів практично не вицвітає з часом і досить легко очищається. Завдяки всіляким формам профілю та фактурами лицьової поверхні, пластикові плінтуса досить добре виглядають у поєднанні з різними видами підлогових покриттів. Площина пластикового плінтуса, притискається до підлоги та стін, можуть оснащуватися гумовою окантовкою.
 

Источник: Build for Blabla

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.