Як зробити сауну своїми руками

Як зробити сауну своїми руками
При уявній простоті, сауна - досить складна інженерна споруда. Щоб отримувати від неї максимальне задоволення, і уникнути будь-яких неприємностей, слід все продумати ще на стадії проектування.

Вибір місця

Сауна - це закрите, ізольоване від решти частини будинку приміщення. Матеріали, використані для її будівництва повинні бути стійкими до дії повітря з високою температурою.

Сауну можна звести зовні будинку, як окремо розташовану будівля, або вбудувати в одне з приміщень всередині будинку. Частіше зустрічається другий варіант. Залежно від умов (температури і вологості) сауна може бути суха, мокра або паро -трав'яна сауна.

Стіни і стеля

Стіни і стеля сауни повинні бути зроблені з панелей деревини, товщиною мінімум 12 мм. Найчастіше для цих цілей використовують: скандинавську ялину, канадську ялицю, а також кедр, який є ідеальним матеріалом для сауни. Важливо, щоб у дерева було якомога менше сучків і мінімальна кількість смоли (щоб забезпечити комфорт користувачам).

Під дерев'яними панелями укладають шар теплоізоляція з мінеральної вати товщиною 45-100 мм. Пінополістирол для цієї мети не підходить, так як він не стійкий до високої температури. Правильна термоізоляція - дуже важливий елемент кабіни сауни. Вона скорочує час нагрівання і економить енергію.

Сауна також може бути складена з цілісних дерев'яних балок. У цьому випадку ізоляція з мінеральної вати не обов'язкова.

Сауну всередині будинку не потрібно обладнувати додатковою вологоізоляцією . Всупереч поширеній помилці, це саме сухе приміщення в будівлі.

Підлога в сауні повинна бути зроблена з матеріалу , стійкого до вологості і до дії високої температури. Це може бути теракота або облицювання зі штучного матеріалу. Щоб поверхня підлоги в сауні НЕ була слизька, можна додатково викласти її дерев'яними підлоговими решітками.

Дерев'яні елементи, такі як плитка решітка, повинні бути покриті спеціальним лаком (наприклад, застосовуваним для просочення яхт).

Злив води в підлозі необхідно обладнати тільки в паро - трав'яних саунах. Однак є сенс зробити його в будь-якій сауні, так як це полегшує процес прибирання. Необхідно пам'ятати, що отвір зливу не варто поміщати під грубкою, тому що будуть втягуватися неприємні запахи з каналізації.

Вентиляція в сауні

Якщо ви плануєте зробити вдома сауну, душ і місце для відпочинку в одному загальному приміщенні, не забудьте про вентиляцію. Помилки при проектуванні вентиляційної системи можуть призвести до відсиріванню приміщень, і навіть появи грибка на стінах. А в екстремальних ситуаціях - перегрівання елементів сауни і навіть пожежа. Тому дуже важливим є доступ свіжого повітря в приміщення, і відведення теплого вологого назовні. Повітря повинно мати можливість вільної циркуляції. Цього можна домогтися шляхом влаштування впускних і витяжних отворів. Крім того, повинна бути забезпечена вільна циркуляція повітря навколо кабіни сауни. Тому потрібно залишити зазор між стіною приміщення і кабіною.

Освітлення

Джерело світла в сауні знаходиться в спеціальній оправі. Цей світильник щільно закритий герметичним ковпаком, який оберігає його від вологи. Його можна розмістити за спеціальним абажуром. Таке джерело світла створює м'яке приглушене освітлення, що розташовує до розслаблюючої обстановки, роблячи процес перебування в сауні приємним і комфортним. Спеціальні світильники монтуються найчастіше в стінах, на безпечній відстані від стелі - мінімум 30 см. Можна розташувати їх під полицями. Таке розташування освітлення створює приємний настрій. Необхідно пам'ятати , що освітлення в сауні не можна розміщувати безпосередньо над кам'янкою.

Источник: Корисні поради

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.