Як зекономити на електроенергії

Як зекономити на електроенергії
[left]В Україні за рік подорожчало все: електроенергія, газ, опалення, гаряча і холодна вода. Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко заявляє: українці в порівнянні з європейцями споживають в п'ять разів більше енергоресурсів. Для того щоб почати економити, чиновник радить утеплювати своє житло і починати економити. Пропонуємо вам кілька способів як зекономити на комунальних послугах, зокрема електроенергії.

1.Енергозберігаючі лампочки
Інвестиції: 686 гривень
Як довго будуть окупатися: 9 місяців


Як зекономити на електроенергії

Експерти в сфері енергоефективності радять: найшвидший спосіб економії на електроенергії - встановити енергозберігаючі лампи.
Лампу потужністю 0,022 кВ / год можна купити за 98 гривень. Наприклад, для того щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній, і три в люстрі в жилій кімнаті) знадобиться 686 гривень.
Якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години на добу, в туалеті - годину, у ванній - 3 години, на кухні - 5 годин, в жилій кімнаті - 6 годин, за місяць тільки за світло набереться 65,2 кВт. У той же час енергозберігаючі лампи витратять в таких самих умовах 19 кВт. На даний момент кожен кіловат коштує 1,29 грн (при споживанні понад 100 кВт), а з березня тариф виросте до 1,68 гривні.
Так, за світло до березня зі звичайними лампами доведеться платити 84,1 грн, а з енергозберігаючими - всього 23,8 грн. Після березня з новими лампами - 32 грн, а зі звичайними - 109,5 гривні.
Змінивши всі лампи, щомісяця можна буде економити 77,5 грн, а сама купівля окупиться за 9 місяців. До заміни ламп потрібно ставитися розумно - купувати енергозберігаючу лампу в кімнату, в якій сім'я рідко вмикає світло, не варто.

Нагадаємо, в минулому році НКРЕКУ прийняла рішення підняти тариф для українців до рівня собівартості. Тариф піднімають в п'ять етапів. До квітня минулого року сім'я, яка споживає 150 кВт / год електроенергії на місяць, купувала 100 кВт / год за ціною 45,6 копійок за кіловат, ще 50 кВт за ціною 78,9 копійки за кіловат. У вересні минулого року тариф затвердили на рівні 78,9 копійок при споживанні понад 100 кВт і 45,6 копійок при споживанні до 100 кВт, в березні - до 99 і 57 копійок, а в вересні - 129 і 71,4 копійок відповідно.
Якщо минулої зими для такої сім'ї світло коштував 85 гривень, в цьому році доведеться платити 135,9 гривні. Незважаючи на підвищення тарифів, електроенергія в Україні залишається найдешевшою в Європі.

Також експерти радять:

Холодильник поставити в 10 см від стіни і подалі від батарей і прямих сонячних променів. Для того щоб зменшити споживання електроенергії холодильником, варто поставити його в прохолодне і темне місце - подалі від плити і вікна.
•Правильно користуватися пилососом і пральною машинкою. Пилосос найбільше споживає електроенергії в момент включення - не варто часто вимикати і включати його під час прибирання. Також заповнений пилом пилосос витрачає до 20% більше електроенергії.
•При завантаженні бака пральної машини лише наполовину 50% її потужності витрачається даремно. Прання при температурі 30 градусів замість звичних 40 градусів дозволяє заощадити 40% елктроенергії.

2.Електричний водонагрівач (бойлер)
Інвестиції: 5 тисяч гривень
Як довго будуть окупатися: не встигне окупитися


Як зекономити на електроенергії

Вартість бойлера коливається в межах від 1500-7000 гривень. Це залежить від потужності, обсягу бойлера. Крім того, є накопичувальні бойлери, а є бойлери для проточної води. Накопичувальні дозволяють користуватися водою навіть тоді, коли її відключили. Водонагрівач на 80 літрів і потужністю 2500 Вт (цього обсягу достатньо для сім'ї з трьох осіб) коштує 5000 гривень. Такий бойлер нагріває воду до 65 градусів вище нуля (температуру можна вибрати). Щоб розрахувати споживання електроенергії, потрібно дізнатися час підігріву води:

Т = 0,00116 х обсяг бака х (кінцева температура - початкова температура) / потужність

Такий бойлер на підігрів 80 літрів води на 40 градусів витрачає 1,48 години і 3,7 кВт / ч електроенергії. У той же час, щоб підігріти кубометр води, доведеться використовувати 46,25 кВт / год. На даний момент кожен кіловат електроенергії коштує 71,4 копійок (при споживанні до 100 кВт). Отже, за кожен кубометр гарячої води доведеться заплатити 46,43 гривні: 33,02 гривні за світло і 13,43 за холодну воду. При цьому «Київенерго» продає такий же обсяг води за 83,1 гривні.
Однак варто врахувати, що при споживанні понад 100 кВт, кубометр гарячої води з бойлером обійдеться в 73 гривні, а після березня - в 91 гривню 13 копійок. Таким чином, підігрівати воду бойлером буде вигідно тільки до березня наступного року.
В середньому сім'я з трьох осіб за місяць використовує 5 кубометрів гарячої води. З бойлером це від 232 до 365 гривень, а без нього - 415 гривень. Отже, бойлер до березня окупиться в кращому випадку на 22%. Крім того, якщо підігрівати воду не на 40 градусів, а наприклад, на 50 - вартість гарячої води зросте на 18%.
Як говорит експерт, рішення власника квартири про встановлення бойлера залежить не тільки від тарифу, а й ще кількох нюансів: наприклад, як часто відбуваються перебої з гарячим водопостачанням. Мають значення і такі персональні чинники, як наявність обліку, виставлення рахунків за гарячу воду за кількістю прописаних в квартирі або за лічильником. Крім того, в різних містах України різні тарифи на гарячу воду. Тому завжди потрібно робити індивідуальний аналіз, вважати, вигідно чи ні. Можна сказати з упевненістю - у всьому світі централізоване теплопостачання дешевше, ніж індивідуальне. Що відбувається з тарифами на електроенергію, ми всі бачимо і відчуваємо. Тому - кожен повинен сам для себе зважити необхідність установки бойлера.

3.Двозонний лічильник на електроенергію
Інвестиції: 1376 гривень
За скільки окупиться: три роки


Як зекономити на електроенергії

Двозонний лічильник на електроенергію разом з установкою коштує 1376 гривень. Такий лічильник дозволяє вночі платити за світло за спеціальним тарифом - на 50% дешевше. Якщо при використанні до 100 кВт / год кожен кіловат на даний момент обходиться в 71,4 копійок, вночі (з 23 вечора і до 7 ранку) за такий самий обсяг електроенергії доведеться заплатити всього 35 копійок. Цієї зими, після перегляду тарифів, за 150 кВт / год доведеться платити 193,5 гривні. Якщо активно користуватися електроприладами в нічний час - прати, прибирати і т.п. - багатозонний лічильник зможе окупитися, за оцінками «Київенерго», за три роки.
Також двозонний лічильник дозволить ефективніше використовувати електричний бойлер.

4.Міфи і правда про утеплення квартири
Менеджер компанії ДТЕК Сергій Свистюк, який проводить тренінги з енергозбереження для ОСББ, пояснює: найдорожче для українців обходиться опалення. Утепливши будинок і встановивши тепловий пункт, можна економити на комуналці більше 50%.
«Потрібно всім будинком взяти кредит і виплачувати щомісячно. Зі зростанням тарифів окупність таких витрат стає вище і вище. Для цього потрібно створити ОСББ і об'єднатися. Кредит витратити на встановлення теплового лічильника, утеплення будинку, заміну вікон, модернізацію », - говорить експерт Національного екологічного центру України з енергозбереження Анна Шумейко.
Після установки лічильників, необхідно задуматися про регулювання споживання ресурсів. «Якщо це стосується системи опалення, то це повинні бути погодозалежні регулятори, балансувальні клапани на стояки, терморегулятори на батареях в квартирах», - розповідає Сергій Свистюк. Така система в будинку на 100 квартир може обійтися в 300 тисяч гривень, тобто всього по 3000 гривень з кожної квартири. Таке обладнання дозволить економити від 15 до 30% тепла і окупиться за 2-3 опалювальні сезони.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.