Які банки нині лишилися системно важливими?

Які банки нині лишилися системно важливими?
Національний банк України визначив системно важливими найбільший в Україні "ПриватБанк" та державні "Ощадбанк" і "Укрексімбанк". В кінці 2014 року в списку системно важливих були ще "Дельта Банк", "Укрсоцбанк", "Райффайзен Банк Аваль", "Промінвестбанк" і дочірній банк "Сбербанка России".
Системно важливий банк зобов'язаний з 1 січня 2019 року дотримуватися нормативу миттєвої ліквідності не менше 30%, максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента - не більше 20%. Крім того, з 1 січня 2020 року системно важливий банк також повинен формувати буфер системної важливості, який розраховується від загального обсягу ризику.
При цьому для визначення системно важливих банків враховуються загальні активи (коефіцієнт зважування 35%), кошти фізосіб, суб'єктів господарювання та небанківських фінустанов (коефіцієнт 35%), кошти, розміщені в інших банках (коефіцієнт 7,5%), залучені від інших банків кошти (коефіцієнт 7,5%), кредити, надані суб'єктам господарювання в промисловість, сільське господарство і будівництво (коефіцієнт 15%).
Рік тому НБУ вказував, що віднесення банків до системно важливих не обумовлює обов'язкове прийняття рішення про участь держави в їх капіталі: таке рішення приймається експертно-аналітичною радою з питань участі держави в статутному капіталі банків при Мінфіні. Зокрема, держава відмовилася брати участь в докапіталізації "Дельта Банку".
"ПриватБанк" на 1 жовтня 2015 року за розміром загальних активів - 242 млрд грн - був найбільшим серед 123 банків, що працюють у країні. "Ощадбанк" займав друге місце - 157 млрд грн загальних активів. "Укрексімбанк" за розміром активів посідав третє місце - 140 млрд грн.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.