Користь імбиру у холодну пору (+РЕЦЕПТИ)

Користь імбиру у холодну пору (+РЕЦЕПТИ)
Імбир належить до найвідоміших прянощів в світі. Ще в Стародавній Греції його використовували при приготуванні хліба, а вже в Середньовіччі імбир отримав більш широке застосування. Його додавали в м'ясні страви, варення, вироби з тіста і напої, в тому числі у вино і пиво. Для посилення цілющих властивостей імбиру його змішували з кардамоном і мускатним горіхом. Вважалося, що імбир має властивості, що підвищують сексуальний потяг, і приправивши ним будь-яку страву, можна розпалити пристрасть партнера. А японські кухарі використовували пряність для знищення паразитів і поліпшення травлення при вживанні сирих морепродуктів.
Словом, про унікальні властивості імбиру людям давно відомо. І сьогодні ця пряність не знає рівних за спектром застосування. Властивості імбиру багатогранні – він застосовується і в кулінарії, і в медицині, і в косметології, користується популярністю і серед тих, хто хоче схуднути.

Свіжий чи сухий?
Сьогодні імбир можна купити в декількох видах: у свіжому, маринованому, молотому і сушеному. Те, яку дію надасть імбир, багато в чому залежить від правильності його використання. Приміром, сушений імбир володіє більш високими протизапальними і анестетическими властивостями, ніж будь-який інший, і активно застосовується при лікуванні запальних процесів. А хімічний склад свіжого кореня дещо відрізняється від сухого продукту, і його корисні властивості більше орієнтовані на профілактику проблем травної системи.

Чим корисний імбир?
Імбир надзвичайно багатий мікроелементами і вітамінами. У ньому містяться вітаміни А, В, С, а також кальцій, калій, магній, цинк, залізо, фосфор, натрій і багато інших корисних мікроелементів.

Вплив імбиру на травлення
Імбир підвищує активність ліпази та інших травних ферментів. Гингероли, які є джерелом пряного смаку імбиру, стимулюють виділення жовчі, відповідають за протизапальні властивості імбиру, а також його антиоксидантні властивості. Імбир містить білок-фермен і може бути використаний для лікування колік і диспепсії. Одна з ефірних олій, що містяться в імбирі, цінгіберен, взаємодіючи з гингеролами, допомагає захистити слизову оболонку шлунка. Ароматичні масла імбиру корисні для травлення і сприяють зниженню метеоризму. Вживання маринованого імбиру з м'ясом і рибою рекомендовано з метою знищення цілого ряду паразитів.

Імбир та шкіра
Протизапальні властивості імбиру також допомагають запобігти появі акне. Спеція має антисептичні і очищаючі властивості, які допомагають зберегти шкіру чистою та здоровою. Імбир активізує і стимулює захисні функції шкіри. Застосування теплих компресів на основі імбиру має заспокійливу та болезаспокійливу дію.

Протизапальні властивості імбиру
Імбир є потужним протизапальним засобом. Він може допомогти при артриті, пропасниці, головному болю, зубному болю, кашлі, бронхіті, остеоартрозі, ревматоїдному артриті, а також знижує рівень холестерину і кров'яний тиск та розріджує кров, запобігаючи утворенню згустків крові. Імбир вважається антивірусним засобом і допомагає зменшити прояви симптомів при застуді і грипі. Чудовими властивостями володіє чай, приготований з використанням імбиру.

Як приготувати імбирний чай
Інгридієнти: імбир, мед, листя м'яти, мелений чорний перець та лимонний сік.
Традиційний рецепт імбирного чаю передбачає варення кореня імбиру. Для того, щоб правильно зварити корінь, потрібно відрізати шматочок, довжиною 4-5см, очистити його від шкірки, натерти на тертці або дрібно порізати, залити літром води і варити на повільному вогні 10 хвилин. У процесі варіння кореня потрібно додати трохи меленого чорного перцю. Отриманий відвар потрібно процідити, додати в нього трохи меду, м'яти і пару ложок лимонного соку. Такий чай – відмінний засіб від застуди! Він порадує вас не тільки вишуканим ароматом, але і підбадьорить і зігріє.

Чіпси з імбиру – смачний рецепт від застуди
Свіжий імбир тонко наріжте, зваріть сироп і проваріть пластинки, що вийшли, 20 хвилин на повільному вогні. Дістаньте їх з сиропу і розкладіть на пергаменті – нехай підсохнуть декілька днів. Їжте готові чіпси з чаєм або замість цукерок.

Обережно!
Імбир – цінна і корисна спеція, але має і ряд протипоказань, які слід врахувати перед тим, як включити його в раціон. Пам'ятайте, що при прийомі великої кількості спеції на голодний шлунок може з'явитися печія. Тому краще вживати імбир разом з їжею. Протипоказаний імбир при діабеті, тромбоцитопенії, гіпертонії. У період вагітності імбир рекомендовано використовувати тільки в низьких дозах. Якщо ви приймаєте антикоагулянти (препарати проти згортання крові), не вживати імбир без дозволу лікаря.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.