Як уберегти свою дачу від злодіїв

Як уберегти свою дачу від злодіїв
Якщо дача знаходиться в "крутому" місці і в ній є цінні речі, стоїть у складчину найняти охоронну фірму. Будиночок у віддаленому дачному кооперативі дешевше обнести колючим дротом, поставити грати, бронедвері і організувати патрулювання з числа сусідів.
Дачний сезон закінчився. Ви все рідше будете провідувати свій заміський будинок, зате злодії, з великою часткою ймовірності, перевірять, що у вас можна поцупити. Для бомжів, алкашів з сусідніх сіл, "неблагополучних" підлітків бажаною здобиччю стане побутова техніка, алюмінієвий посуд - годиться для здачі на металобрухт, садово-городній інвентар, який подешевке можна "штовхнути" на базарі. Не кажучи про консервацію і запаси овочів-фруктів.

Є багато способів перетворити свою дачу у фортецю, неприступну для зловмисників. "Сегодня" прорахувала різні варіанти щодо ефективності та суми витрат.

ГОДИН НА ПОСТУ

У складчину дачники можуть найняти охоронну фірму (обов'язково перевірте у неї наявність відповідної ліцензії МВС!), Яка забезпечить фізичне патрулювання обумовленого числа ділянок. Відповідно до вимог МВС, одночасно мають чергувати мінімум 2 охоронці, тобто при графіку роботи доба / троє ви наймаєте 8 бійців. Як стверджує директор однієї зі столичних охоронних фірм Михайло Лужков, такий загін може надійно захистити від злодюг до 3 га території - а це 50 типових ділянок по 6 соток, разом з проходами між ними. Вартість послуги - 17-18 тис. грн. / міс., Виходить, кожен власник дачі сплатить за "вартових" близько 350 грн. в місяць. При цьому фірма несе відповідальність за збереження майна і, якщо прогавив, компенсує його вартість.

Мабуть, ще надійніше встановити камери спостереження і "вивести" їх на пульт чергового-оператора. Оплата за бдіння та ж, що і при фізичному патрулюванні, але сама техніка влетить у копієчку: обладнання будинку - від $ 500, камера стеження за вулицею - від $ 3000.

ГРУПА ЗАХОПЛЕННЯ

Дачу можна оснастити сигналізацією, що спрацьовує в разі вторгнення "окупантів". За словами комерційного директора агентства безпеки Любові Василевської, залежно від кількості встановлених в будинку і по периметру ділянки датчиків, таке обладнання обійдеться від 3 до 8 тис. грн. Звичайно, дороге задоволення, зате протягом 10 хвилин після спрацювання сигналізації опергрупа - вже на місці і в'яже зловмисників. У комплект устаткування входить "тривожна кнопка": якщо сусіди помітять, що хтось лізе на вашу ділянку, їм варто натиснути цю кнопку - і тут же виїде група захоплення.

Абонплата за таку охорону - в середньому 300 грн. / міс. з кожного будиночка.

МОБІЛЬНИЙ SOS І ЕЛЕКТРОННИЙ ПЄС

Про те, як ваш мобільник може стати "правоохоронцем", нам розповів Максим Федоров, директор фірми, що спеціалізується на виготовленні такої захисної автоматики. Єдина неодмінна умова - ваша дача повинна знаходитися в зоні покриття мобільного зв'язку. При цьому ви встановлюєте систему оповіщення, яка працює від звичайної електромережі, вартість базової комплектації - близько 1000 грн. Але щоб фіксувати і повідомляти на мобільник за допомогою SMS або автодозвону про проникнення злодіїв на вашу дачу, в кожній кімнаті треба встановити датчики розбиття скла та утворення в приміщенні. Кожен такий комбінований датчик коштує від 150 грн., І якщо у вас, скажімо, 4-кімнатний "особняк", мобільне SOS-повідомлення коштуватиме від 1600 грн. Виходить порівняно недорого, але, отримавши сигнал, вам доведеться самому викликати міліцію або особисто мчати на "фазенду", щоб припинити вторгнення.

Нове "ноу-хау", здатне відлякати злодюжок - електронна охоронна система "злий собака". Компактний прилад через адаптер живлення підключається до звичайної розетки і встановлюється біля дверей дачі. Розумна техніка крізь стіни сканує простір у радіусі 5-6 метрів, і якщо там з'явиться щось рухається, включає "оборону". Непроханий гість чує шалений гарчання і гучний гавкіт величезного пса, якого господарі, мабуть, залишили для охорони. Ясно, що легкодухі злодюжки ретируються, і тільки найвідважніші ризикнуть штурмувати такий будиночок. Ціна описаного прибамбаси - 600-700 грн.

"МІНІ-концтабору"

Дієвий спосіб - обнести дачу по периметру колючим дротом, перетворивши її на "міні-концтабір". Краще брати оцинковану "колючку", вона прослужить щонайменше 5 років. Як розповів Павло Петренко, менеджер заводу з виробництва таких загороджень, для захисту дачі досить натягнути 2 ряди дроту по верху всього периметра огорожі. На 6-соточной дачі периметр становить 100 м, вартість 2-рядної "колючки" - 180-220 грн. (В останньому випадку вона двоосновна, тобто переплетені два дроти, що більш надійно). Ще краще встановити захисну стрічку типу "єгоза". Це спірально закручена дріт з загартованим сталевим сердечником і оцинкованими колючо-ріжучими двосічним шипами. Пущена по верху огорожі, "єгоза" не дозволяє пролізти на ділянку: при будь-якому дотику витки сходяться і зловмисник виявляється в пастці гострих бритв. Але і коштує такий захист на порядок дорожче, в розрахунку на 6-соточную дачу - 2,4-2,7 тис. грн. І це за умови, що дачник сам зуміє встановити таку спіраль, адже монтаж її не так простий. Зате "єгоза" служить до 25 років.

Броня міцна?

Пасивний захист у вигляді "бронювання" будиночка відлякає недосвідчених зломщиків, тобто переважна більшість тих, хто взимку промишляє на дачах. Адже якщо у вас вхід закритий бронедверима, а вікна - сталевими гратами, непрохані гості відступляться і підуть шукати більш легку поживу.

Але тут є важливі нюанси. Броньовані двері можна вважати такою, якщо товщина сталевого листа складає 1,5-2 мм, коробка зварена з подкаленного сталевого куточка перетином 40-50 мм, є приховані петлі і, що дуже важливо, система блокування типу "краб", при якій, навіть зрізавши петлі, злодій двері не відкриє. Такі двері, разом з доставкою та монтажем, коштуватиме 1000-1400 грн. Додайте пару замків (досить надійні російського, іспанського, італійського виробництва), за які сплатите мінімум 500-800 грн. - І виходимо на 1500-2200 грн.

Але бронедверь марна, якщо вікна не захищені сталевими гратами. Вони повинні бути зроблені із загартованого (мінімум "двадцятка") сталевого прутка товщиною 12-15 мм. Таку грати простий ножівкою по металу розпиляти дуже складно, і якщо злодюги не впевнені, що тут візьмуть крутий куш, то напевно відступляться. Ціна решіток - 250-300 грн. на вікно: якщо у вас їх, скажімо, 8 штук, то заплатите 2-2,4 тис. грн. Разом з дверима "броня" потягне на 3500-4600 грн. А вистачить її на довгі роки.

Призначали чергових

Досвідом колективної охорони поділилася пенсіонерка Марія Вовк з дачного кооперативу "Агротехнік", що під Борисполем. "Влітку і восени просто: хто першим з нашого" кутка "приїхав, той і робить обхід, дивиться, щоб сторонні не сновигали. Тут всі один одного знають, чужих відразу бачимо. А як сніг випаде - призначаємо чергових, домовляємося, хто коли може на дачі тиждень пожити і з вечора до глибокої ночі ділянки обходити і перевіряти, щоб злодії не залізли. У нас в дачному кооперативі на вулиці - 24 будинки, чергуємо по 2 сім'ї на тиждень, щоб не страшно було ходити компанією, дивитися. Виходить по 1 -2 чергування за зиму. Якщо хто більше може почергувати, решта йому заплатять то посадкової картоплею, то луком-сіянки. Знаєте, допомагає: минулий рік три рази якихось алкашів наша "гвардія" шуга. А один раз і бігла від будь- то пацанів, а вони й самі, видно, злякалися і потихеньку змилися, нічого не взяли ".

ВИСНОВОК: ДОРОГО - МИЛО?

Дешево ж, як стверджує народна мудрість - гнило. Не все так однозначно. Потрібно по ситуації орієнтуватися. Якщо дача розташована в "крутому" місці, та й сама виглядає, як лицарський замок, мабуть, є сенс скористатися недешевими послугами охоронних фірм. А якщо ваша ділянка - у віддаленому від столиці на 30-50 км дачному кооперативі, де сотні будиночків тісняться, як гриби, досить від злодюжок і пасивного захисту у вигляді колючого дроту, броньованих дверей та решіток на вікнах. В останньому випадку оптимально, якщо дачники зможуть організувати потижнево чергування: економія на витрати виходить - будь здоров, та й злодюжки більше не сунуться, один раз наткнувшись на таку варту.

Источник: http://www.segodnya.ua

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.