Найважливіші слова: як дякувати й просити вибачення

Найважливіші слова: як дякувати й просити вибачення
Слова вдячності зникають з побутового спілкування й це не дивно, адже всі страшенно зайняті, а дякувати, здається, немає за що. Утім, ситуацію можна й потрібно виправляти.
Помічай дрібниці

Дякуй людині, яка притримала двері, офіціантові, що приніс меню, водієві маршрутки, який передав решту. Будь ввічливим і не вважай, що хтось тобі щось винен.
Цінуй те, що маєш

Варто бути вдячним за дах над головою, їжу на столі, дар життя від батьків. Але ми звикаємо до таких речей і перестаємо їх помічати. Погодься, дивно було б щовечора казати: «Батьки, дякую вам за моє життя». Тому варто знаходити нові причини для вдячності: наприклад, дякуй за смачний сніданок, пораду, кишенькові гроші.
Започаткуй традицію

Цілком можливо, що у твоєму колі спілкування слово «дякую» вживають рідко. Тоді варто започаткувати традицію: домовся з друзями, рідними, коханою людиною дякувати один одному щодня – за підтримку, підбадьорливі слова, просто за те, що вони з’явилися у твоєму житті. Сенс у тому, щоб постійно нагадувати про важливість вдячності, надати їй особливого піднесеного звучання.
Шукай цінність у нематеріальному

Часто люди вважають, що дякувати потрібно лише за цінні подарунки. Варто відмовлятися від подібних переконань, адже найкращі речі – безкоштовні (чи радше безцінні): усмішка, обійми, компліменти. Погодься, важливо хоч іноді чути, що ти – найкращий, особливо коли спіткала невдача. Хіба ж це не заслуговує на подяку?

І не хвилюйся: частим вживанням слово «дякую» ти не знеціниш ані його, ані акт вдячності. Навпаки, так світ стане хоч на краплинку добрішим.
Як навчитися просити вибачення

Просити вибачення – завжди дуже складно. Важко визнати, що помилився. Але коли на карту поставлені хороші стосунки з важливою людиною – це того варте. Тому вчимося боротися з надмірною гордістю.
Постав себе на місце іншої людини

Спробуй зрозуміти, як вона себе почувала після сказаного чи зробленого тобою. Чому це так допекло? Згадай: можливо, вона розповідала про схожі травми чи переживання.
Поглянь на ситуацію як незацікавлена людина[i][/i]

Ти вже знаєш, як виглядає конфлікт із твого боку й боку людини, перед якою хочеш вибачитися. Тепер варто «піднятися» над ситуацією, поглянути на неї з геть нової перспективи, оцінити обставини. Це допоможе збудувати правильну стратегію поведінки й вибачення. Якщо, наприклад, конфлікт зачепив давні непорозуміння, варто дати співрозмовникові час охолонути. Якщо зчепилися через побутові моменти, примирення не варто відкладати.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.