Як містечко на Вінничині економить близько 2,5 млн грн у рік завдяки термомодернізації

Як містечко на Вінничині економить близько 2,5 млн грн у рік завдяки термомодернізації
Жмеринка – місто з 35 тисячним населенням у Вінницькій області – економитиме понад 2,5 млн гривень в рік завдяки термомодернізації двох державних дитячих садків і двох шкіл.
Енергоефективність навчальних закладів підвищили в рамках проекту «EnergyGo: впровадження плану дій сталого енергетичного розвитку", яке місто з 35-тисячним населенням реалізує спільно з Міжнародною громадською організацію «Україна-Польща-Німеччина" в рамках програми Європейського Союзу «Угода мерів - Демонстраційні проекти», передає espreso.tv.
На енергоефективний ремонт дитячих садків №3 та №4, а також шкіл № 3 і № 4 виділили понад 700 тисяч євро.
Реалізація проекту дозволить Жмеринці зменшити викиди CO2 на 243 тис. тонн у рік, зокрема, дитячий садок № 4 економитиме понад 65 тонн викидів CO2.
«Кіра вже декілька років ходить у садок №4 – їй там подобається, однак взимку у приміщенні було холодно, а влітку – дуже душно і донька часто хворіла, – розповідає батько дівчинки Олег Дідух. – Від поганої вентиляції - одне вікно на всю групу відкривалось на провітрювання – вологість повітря постійно підвищувалася».
В ремонт ДНЗ № 4 загалом було інвестовано 4,2 млн гривень, за які були замінені вікна, вже майже завершений ремонт покрівлі, закінчені ізоляційні роботи, розповідає дректор дитячого садку №4 Аліна Твердохліб.
«Нам встановили спеціальне програмне забезпечення, яке контролює вологість, – пояснює вона. – Коли вологість не відповідає нормам, у приміщенні розводяться різні віруси і бактерії».
За експертними оцінками, підвищення енергоефективності у ДНЗ №4 дозволить економити понад 270 МВт-год тепла у рік, що дорівнює кількості тепла від спалювання 16 вантажівок дров. При цьому викиди CO2 в атмосферу зменшаться на 65 тонн у рік – стільки енергії ж споживають сім середніх закладів у рік.
Крім того, дитячий садок зменшить щорічні витрати на комунальні послуги майже на 550 тис. гривень. Планується, що ці заощадження будуть інвестовані у нове обладнання, освіту і розвиток дітей.
У дитсадку №3 "Веселка" переробили і утеплили дах, погріб, стіни, замінили вікна і встановили нову систему вентиляції і опалення, розповідає Григорій Романенко, представник фірми-підрядника, яка робила ремонт у ДНЗ.
«У ДНЗ також встановили нову систему рекуперації повітря, – пояснює фахівець. – Спеціальне обладнання не дозволяє теплому повітрю виходити через вікна, а замість цього використовується повторно і за допомогою спеціальних систем нагріває нове свіже повітря».
Тепер взимку у приміщеннях "Веселки" можна тримати температуру 20 градусів, продовжує директор ДНЗ№3 Наталія Худолій. «Ми виставляємо температурний режим, контролюємо вологість», – пояснює вона.
Термомодернізація дитсадку дозволить зекономити 223,7 МВт-год тепла, що вистачить для обігріву 20 квартир протягом року і забезпечить заощадження у розмірі 400 тис. гривень. За оцінкою експертів, «Веселка» зменшить викиди СО2 на 50,4 тонн у рік, що еквівалентно викидам від 108 автомобілей, на яких їздять протягом одного року.
«У поганих погодніх умовах у садку протікав дах, а у групі, в яку ходить мій син, взимку температура не перевищувала 15 градусів", – згадує мешканка Жмеринки Анна Вантова. – Сподіваємося, що тепер ситуація зміниться на краще».
На реконструкцію дитячого садку№3 було виділено 2,9 млн гривень.
У школі №3, яка святкує своє 105-річчя у 2017 році, навчається найбільша кількість дітей у Жмеринці – 920 учнів.У будівлі протікає дах, деревяні вікна пропускають холодне повітря, а взимку середня температура у класах досягає 14 градусів.
На ремонт даху і ізоляцію стін було виділено майже 4 млн гривень.
«Зараз проектується система рекуперації: у кожному класі буде два пристрої для рекуперації повітря, щоб забезпечить оптимальну температуру у приміщенні, – розповідає Володимир Романенко. – Термомодернизація дозволить школі щорічно економити півмільйона гривень, які можуть бути інвестовані у нове шкільне обладнання і матеріали для учнів».
За попередніми підрахунками, школа №3 зекономить 281,1 МВт-год у рік – цієї енергії вистачить для обігріву 13 приватних будинків протягом року. Після ремонту школа також знизить викиди СО2 на 49,2 тонн у рік, що рівноцінно викидам парникових газів від звичайного автомобіля, який проїхав 200 тис. км.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.