На вихідні температура у Житомирі знизиться до -26 градусів

На вихідні температура у Житомирі знизиться до -26 градусів
Стрімке похолодання по всій Україні набирає сили - у ніч з суботи на неділю температура у Житомирі впаде до -24/ -26 градусів.

В Україні 27 січня відбулася всеукраїнська селекторна нарада з питання підвищення ефективності забезпечення об’єктів життєдіяльності населення в зв’язку із різким зниженням температури повітря, яку провів перший віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв.

Він повідомив, що протягом наступних 10 днів по всій території України очікується істотне зниження температури, місцями до -30-33 град. С. У зв’язку з цим в усіх регіонах потрібно забезпечити безперебійне функціонування служб, які забезпечують життєдіяльність людей. Насамперед це стосується постачання тепла, електроенергії, газу, води, продовольчого забезпечення.

У Житомирі розгорнули пункт ночівлі, обігріву та харчування для безхатченків за адресою: вул.Велика Бердичівська, 113. Спеціальний намет обігрівається чавунною пічкою. Усім відвідувачам надається допомога теплим одягом та взуттям. Забезпечено надання бездомним громадянам гарячої їжі. Намет функціонує цілодобово.

Урядом України на час сильного похолодання заборонено приняти постачання води, газу та електроенергії по всій Україні.

За прогнозом Українського Гідрометцентру МНС, в найближчі 10 діб в Україні очікується дуже холодна, переважно без опадів погода. Зокрема 1-5 лютого мінімальна температура повітря у східних, центральних та північних областях знижуватиметься вночі до -29…-33°С, досягаючи рівнів стихійного гідрометеорологічного явища.

28-31 січня прогнозується температура вночі -17-23°С, вдень -11…-16°С. У східних областях та на півночі Лівобережжя очікується температура вночі -23…-29°С, вдень -17…-23°С.

У зв’язку з різким похолоданням зростає ймовірність обмороження. Щоб уникнути небезпеки, дотримуйтесь кількох важливих порад, аби уникнути переохолодження:

Скоротіть перебування на вулиці.

Ретельно підбирайте одяг, не вдягайте тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню кровообігу й швидкому замерзанню.

Обмежте перенесення у руках важких предметів, сумок, кошиків. Це призводить до удавлення судин рук, що сприяє їх швидкому замерзанню.

Не вживайте алкоголь. Це призводить до розширення судин та до втрати тепла, що викликає швидке замерзання.

Не використовуйте косметичні зволожуючі креми, адже це сприяє обмороженню кінцівок й обличчя.

Особливо треба берегтися від обмороження кінцівок хворим на судинні захворювання та цукровий діабет.

Ознаки обмороження – зміна кольору шкіри, втрата відчуттів кінцівок, в подальшому – жар у тілі та болі.

Запобігання переохолодженню організму:

Щоб уникнути переохолодження: закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження - пальці рук, вуха і ніс; вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму; якщо немає гарячої, пийте побільше простої води; уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн; при появі простуди негайно шукайте затишне місце, де можна зігрітися

Щоб не допустити обмороження, слід обмежити перебування на вулиці під час низьких температур. Особливо це стосується тих людей, які мало рухаються, та дітей.

Перша допомога:

У першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно слід викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого. Побілілу ділянку тіла необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, розтиранням тканиною з вовни, диханням, чи змастити жиром та накласти ватно-марлеву пов’язку.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.