У Житомир повертаються 30-градусні морози!

У Житомир повертаються 30-градусні морози!
Незначне пом’якшення морозу, яке тривало не довго та супроводжувалось рясними снігопадами завершено – місяць лютий вже сьогодні покаже усю свою лють, адже у Житомир повертаються сильні морози більше -27 °C.

За інформаціє порталу погоди gismeteo.ua у Житомирі буде наступна температура:

У вівторок впродовж дня -15/-16 °C, ввечері -20 °C, вночі до -23 °C.

Ранок середи 8лютого – всього -24 °C, у день до -17 °C, ввечері -20 °C, вночі -22 °C.

Четверг, 9 лютого вранці -25°C, у день -17 °C, ввечері-24 °C, вночі -27°C.

П’ятниця 10 лютого вранці -28°C, у день -20°C, ввечері °C,-25 вночі -27°C.

Субота11 лютого вранці -27°C, у день -19 °C, ввечері -23°C, вночі -25°C.

За повідомлення Житомирського управління МНС за тиждень сталася 121 пожежа. У яких 11 осіб загинули (серед них троє дітей), 5 – отримали травми. Левова частина пожеж виникала через пічне опалення. Точніше, через те, що кожна тріщинка у грубі чи димарі, кожне найменший недолік у влаштуванні опалення стають вкрай небезпечними, коли господарі надто інтенсивно опалюють оселі.

В області з початку року від холодів (станом на ранок понеділка) загинуло 19 осіб та 40 травмовані! Ось відомості тільки за останні вихідні. Від загального переохолодження загинули жінка та два чоловіка. Двоє з загиблих мешканці Андрушівського району. 18 людей потрапили на лікарняні ліжка через обмороження.

Необережність, а то і особиста недбалість, привела до того, що дехто з постраждалих позбудеться пальців, кистей, стоп або, навіть, рук-ніг. Є випадки глибокого обмороження вух. Окремих пацієнтів лікарі витягували з того світу після загального переохолодження тіла. Самої молодшій жертві морозу - 14 років, самому «досвідченому» - 81.

Портал ZThata закликає житомирян підготуватися до чергового різького похолодання! Ми знову публікуємо перелік корисних порад:

Корисні поради

- Скоротіть своє перебування на вулиці.

- Одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт. Ретельно підбирайте одяг, не вдягайте тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню кровообігу й швидкому замерзанню.

- Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.

- Вiзьмiть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.

- Обмежте перенесення у руках важких предметів, сумок, кошиків. Це призводить до удавлення судин рук, що сприяє їх швидкому замерзанню.

- Не використовуйте косметичні зволожуючі креми, адже це сприяє обмороженню кінцівок й обличчя.

- Особливо треба берегтися від обмороження кінцівок хворим на судинні захворювання та цукровий діабет.

- Не виходьте на мороз голодним. Обов'язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли — також з'їжте що-небудь.

- Заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.

- По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.

- Працюйте руками, рухайте ними, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу — тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам.

- Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це також не зовсім розумно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Отож ворушіться, але не надто інтенсивно.

- Слідкуйте за прогнозом погоди.

Категорично не можна:


- торкатися металу, як голими руками, так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при зіткненні, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

- вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.

Ознаки обмороження
– зміна кольору шкіри, втрата відчуттів кінцівок, в подальшому – жар у тілі та болі.

Перша допомога

Не слід думати, що переохолодження мине саме по собі. Як тільки з'являться його симптоми — воскові плями та оніміння шкіри, негайно перейдіть у тепле приміщення.

Перша допомога при переохолодженні нескладна — зігрійтеся, посидьте у теплому приміщенні кілька годин, поїжте.

У разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря. У крайньому випадку, треба перевдягнутися: зняти мокрий одяг і загорнутися в теплі простирадла та ковдри. Не можна чіпати обморожені ділянки тіла.

При відмороженні слід дотримуватися принципу "внутрішнього зігрівання" уражених тканин - накладати термоізолюючі пов'язки (ватно -марлеві, бавовняні тощо), вживати теплі напої.

Ні в якому разі не можна зігрівати уражені тканини тіла гарячою водою, або біля гарячих батарей, тому що це може призвести до значного поглиблення ураження.

Обов'язково пийте якомога більше рідини — будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. Прийміть знеболювальні та негайно зверніться по кваліфіковану допомогу!

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.