У Києві почнуть продавати землю на аукціонах

У Києві почнуть продавати землю на аукціонах
Найближчим часом у Києві почнуть проводити земельні аукціони . На сайті Київради вже з'явився відповідний проект рішення. У Київземі говорять , що землі вистачить усім бажаючим.

За словами начальника Київзему Юрія Кулаковського, в Києві є цілий список ділянок, які можна придбати, причому в різних кінцях міста. « Ділянки від 5 соток до 20 га. Вони розташовані по всьому Києву, проблем з цим немає. Проект рішення Київради призводить місцеві правила у відповідність із законом України. Тепер будемо організовувати конкурси. Сподіваємося, що таким чином наповнимо бюджет », - сказав Кулаковський.

Депутат Київради від ПР Володимир Філіппов каже, що на аукціон можуть бути виставлені багато скандальні ділянки, які відводили при « молодій команді » екс-мера, а потім через прокуратуру і суди повертали назад. «Наприклад, ділянку на Інститутській, який відводили нібито під будівництво, в тому числі Музею історії Києва. Його повернули місту і тепер цілком можуть продати через аукціон. Реалізовувати на торгах можуть і ділянки на Столичному шосе, які пачками віддавали нібито студентам. Багато хто з них повернені і теж можуть потрапити на аукціон », - сказав Філіппов. Крім порожніх земель, місто повернув собі і ділянки, виділені під забудову. «Якщо ми бачимо, що п'ять років будівництво не ведеться, та ще й орендну плату не виплачують, то таку землю ми повертаємо і будемо продавати іншим інвесторам», - говорить Філіппов.

Після того як Київрада проголосує за проект рішення, запрацює і механізм аукціонів. За словами керівника фракції ГАК Олександра Пабата, Київрада на своїх засіданнях буде затверджувати список земельних ділянок для конкурсу. «Після цього адміністрація підготує всі документи на ділянку, включаючи детальний план, підводку мереж, цільове призначення ( що саме і якої поверховості тут можна будувати ), депутати знову це затвердять, і лот вже можна виносити на аукціон. Інвестор може приходити і вибирати, що йому більше підходить. Єдине: я особисто проти продажу цих ділянок, краще продавати право оренди, у такому разі земля залишиться у власності киян », - вважає Пабат.

На аукціонах місто може заробити до двох мільярдів гривень на рік. «Головне, щоб нам дали працювати і ситуація в країні стабілізувалася. Тому що, як тільки починаються якісь політичні проблеми, це серйозно відлякує інвесторів - як наших, так і іноземних », - говорить Філіппов.

На думку голови Всеукраїнської організації « Спілка оцінювачів землі » Світлани Євдокименко, попит на землю в столиці існує. «Звичайно, він не такий, як до кризи 2009 року, але він є. Весь 2013 в Україні взагалі не продавали землю - чи не був розроблений механізм продажу через аукціони. Ринок стояв. Нарешті закон прийняли. Тепер бажаючих купити ділянки буде достатньо. Багато хто зараз займаються підготовкою документів до аукціонів » , - говорить Євдокименко.

Источник: Buildung UA

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.