Квартири дорожчають у деяких регiонах

Квартири дорожчають у деяких регiонахУ Вiнницi цiни на житло не зростають через низький рiвень платоспроможностi населення, вважають фахiвцi. Зважаючи на темпи зростання у 2008 роцi, найбiльший дефiцит житла — в Ужгородi та Полтавi. До п’ятiрки лiдерiв увiйшли також Львiв, Запорiжжя та Луцьк.

У Вiнницi, Iвано-Франкiвську, Херсонi, Миколаєвi, Чернiговi та Кiровоградi зростання цiн гальмує низький рiвень доходiв мiсцевих мешканцiв. Фахiвцi ринку вважають, що у Вiнницi є значний дефiцит житла. Але чому при вiльному цiноутвореннi на ринку вторинної нерухомостi вартiсть квадратного метра житла не збiльшується? З таким питанням «20 хвилин» звернулися до фахiвця з нерухомостi Юрiя Карасюка.

- Неправильно говорити, що у Вiнницi немає дефiциту житла. Рiелтери, навпаки, стикаються з протилежною проблемою. Про це свiдчить шалений попит на малогабаритнi однокiмнатнi квартири та малосiмейки. Низька купiвельна спроможнiсть вiнничан пiдштовхує їх до пошуку найменших за площею та зручностями квартир. Це й перегрiває ринок, - вважає пан Карасюк.

Саме тому рiзноманiтнi хрущовки, «гостинки», малосiмейки та приватизованi кiмнати у гуртожитках зараз користуються найбiльшим попитом. А ще рокiв 10 тому продати таке житло було проблематично.

Крiм дефiциту, фахiвцi пояснюють значне зростання цiн на вторинному ринку мiст України подорожчанням первинного житла. Практично у кожному з обласних центрiв будiвельнi компанiї у другому кварталi пiдвищили цiни приблизно на 10-20%, хоча багато хто з експертiв вважає це необґрунтованим. Наприклад, за пiдрахунками, орiєнтовна собiвартiсть будiвництва квадратного метра в регiонах становить вiд $850, у великих мiстах — вiд $1 тис. При цьому стартова цiна реалiзацiї нинi починається з $1,3 тис. i $1,6 тис. вiдповiдно. Власники квартир, орiєнтуючись на первинний ринок, пiдвищують i далi й без того невиправдано завищенi цiни.

Утiм, це не єдина причина зростання цiн. Наприклад, за даними операторiв, гострий дефiцит землi — навiть на околицях мiста земельнi дiлянки пiд будiвництво за пiвроку подорожчали на 10% щонайменше.

Практично в усiх мiстах, де темп зростання у першому пiврiччi перевищив рiвень iнфляцiї, у другому кварталi цiни зростали повiльнiше, нiж у першому.

Обвалу цiн бiльшiсть експертiв не очiкують — на їхню думку, подешевшати може лише переоцiнене житло економ-класу: хрущовки та старi панельнi будинки. «Цiни на подiбне житло були накрученi ажiотажним попитом, — каже президент Спiлки фахiвцiв з нерухомостi України Олександр Рубанов. — Поступово воно дешевшатиме. Рiзкого зниження цiєї осенi не вiдбудеться. До кiнця 2008 року можливе зменшення цiн на 5-10%, а до кiнця 2009-го можна чекати спаду на 30-35%. Пiк зниження вартостi в сегментi «економ» припаде на лiто 2009 року, пiсля чого цiни, за оптимiстичним прогнозом, стабiлiзуються».

Цiни на решту категорiй житла — зокрема, бiзнес- та премiум-класiв — цього року залишаться практично без змiн. «Гадаю, найближчими роками вартiсть житла все ж таки зростатиме, але набагато повiльнiше за iнфляцiю», — прогнозує фахiвець управлiння iнвестицiйно-банкiвських послуг Dragon Capital Олексiй Зеркалов.

Источник: 20 хвилин

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.