Пів мільйона гривень виділено на боротьбу з ерозією у Словечансько-Овруцькому кряжі

Пів мільйона гривень виділено на боротьбу з ерозією у Словечансько-Овруцькому кряжі
Словечансько-Овруцькому кряж страждає через ерозійні процеси.
Для поліпшення ситуації цьогоріч з обласного бюджету виділено 551,7 тисяч гривень для запобігання боротьби з водною ерозією на Словечансько-Овруцькому кряжі, що на Житомирщині. Завдяки фінансуванню вдасться запобігти руйнуванню найбільш родючих грунтів, адже кряж є унікальним за характером рослинності і центром реліктових видів Полісся.

Саме тут внаслідок водної ерозії потерпає 18,4 тисяч гектарів землі, щорічно втрачається в середньому до 130 гектарів орних земель, з поверхні яких змивається родючий шар грунту. Тепер на території району з’являться нові протиерозійні гідротехнічні споруди на суму понад 461,7 тисяч гривень, що допоможе запобігти руйнуванню все нових і нових площ земель. Інші кошти, а це 90 тисяч гривень, призначені на виготовлення та корегування проектної документації.

Нещодавно за участю представників управління Держкомзему у Овруцькому районі проведено обстеження ерозійних земель по Бігунській та Шоломківській сільських радах. У результаті виявлено прогресуючі «живі» яри, які здатні збільшуватися, наносячи значних збитків родючому шару грунту. Найбільш активні прояви ерозії грунтів, що розташовані на Словечансько-Овруцькому кряжі, на території 14 сільських рад по 12 реформованих колгоспних підприємств району.

Водній ерозії підпадають близько 15 тисяч гектарів земель, в тому числі 11,5 тисяч гектарів ріллі. За період з 1961 року по даний час площа таких земель в районі зросла з 1,2 тисяч до 6,4 тисяч гектарів.

Не безпідставно науковці відносять водну ерозію до найбільш поширених і небезпечних «захворювань» землі. Якщо з нею не вести систематичної боротьби, вона може щороку руйнувати все нові й нові площі. Тому вже у найближчий час будуть розпочинатися роботи по будуванню нових протиерозійних гідротехнічних споруд на території кряжу.

Довідково:

Вважають, що Словечансько-Овруцький кряж - залишок стародавніх гірських відрогів. Він складається з пісковиків, рідкісних рожевих і червоних кварцитів, яким вже майже півтора мільярда років. Завдяки їхнім дивовижним будівельним властивостям, кам'яні брили застосовувалися при спорудженні Софійського собору, Києво-Печерської лаври та Золотих воріт у Києві. Ними користувалися стародавні майстри, зводячи будівлі в Переяславі-Хмельницькому, Овручі, Вишгороді.

Овруцький кряж - єдине місце в Європі, що зберігає родовище дуже рідкісного мінералу пірофіліту, який знаходив застосування в паперовій, керамічній, гумовій, електротехнічній та металургійній промисловості не лише у нашій країні, але й за її межами. Його також використовувати у виробництві світильників для маяків. Мало хто знає, що в середині XX століття пальника в незгасних маяках Гібралтару і Дарданели, узбережжя Чорного і Азовського морів, Заполяр'я і Далекого Сходу були зроблені з українського рожевого пірофілліту.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.