10 безглуздих помилок про блокчейн

10 безглуздих помилок про блокчейн
Чую «блокчейн», не знаю де він. Серйозно, останнім часом занадто багато і часто говорять про блокчейн. Причому найчастіше це відбувається в контексті фінансових технологій. І ще плутають блокчейн і біткойнами (WAT?). Зараз будемо все руйнувати міфи і Землю знову круглої робити, а ще розповімо, чому вловивши і зрозумівши технологію зараз, ви зможете потім побудувати відмінну кар'єру.

1. Блокчейн для гіків
Це було б правдивим твердженням, але років 5 тому, коли блокчейн був технологію, розібратися в якій могли тільки експерти. Не кажучи вже про те, щоб пояснити, як взагалі таке диво можна використовувати. Але завдяки тому, що люди почали задавати питання, а у бізнесу з'явився інтерес до подібного роду новим технологіям, розібратися в тому, що ж таке блокчейн, тепер просто навіть гуманітаріям.
Блокчейн незабаром стане для нас такою ж очевидною деталлю світу як Інтернет. Тобто хтось просто не буде знати, що називається це саме так, а може не буде знати, як блокчейн працює, але це неважливо. Повільно, але досить вірно ми рухаємося до цієї технології, яка буде впроваджена повсюдно. Стартапи подбають про те, щоб сервіси виглядали user-friendly, трендсеттери рознесуть про те, як це модно і круто, а великі компанії і банки почнуть впроваджувати, щоб залишатися на коні.

2. Блокчейн — це база даних, в якій можна зберігати інформацію.
Блокчейн — це не база даних, і не хмарне сховище. Технологія не дозволяє зберігати фізичну інформацію будь-якого типу, як скажімо, дозволяє це робити документ у форматі .doc або pdf. Блокчейн може лише надати «доказ існування» тієї чи іншої інформації. Технологія розподілених реєстрів містить лише код, що засвідчує існування певної документа, але не сам документ.
Можемо розглянути приклад школи, яка хоче підтвердити наявність їх дипломів в блокчейне. По-перше, школа повинна створити цифрову копію диплома і запустити її за алгоритмом, який буде приписувати кожного диплому певний код, званий «хешем». Потім, використовуючи хеш, можна перевірити, чи існує цей диплом, а також отримати інформацію про дату створення та місце зберігання диплома.

3. Блокчейн може використовуватися тільки у фінансовому секторі
Про блокчейне в першу чергу заговорили у сфері фінансових технологій, все вірно, але це пов'язано з інтересом до криптовалюті, а зовсім не з відсутністю потреби в подібній технології в інших сферах. Тому деякі банки вже починають активно вкладати в розвиток блокчейн, тому ж з'являються перші сервіси / інструменти для банків. Інтерес до технології виявляють і в галузі нерухомості, охорони здоров'я, а ще цікаво, що блокчейн планують використовувати для digital-ідентифікації особистості. Так що якщо у вас все ще є сумніви щодо спеціалізації, може бути блокчейн технології як раз для вас? А якщо є ідея для стартапу, сміливо крокуйте в лабораторію стартапів, яка запуститься зовсім скоро на базі великого банку. І прихопіть друзів, які допоможуть з реалізацією!

4. Блокчейн = біткойн
А ні! Інформація про біткойн просто була розтиражована ЗМІ.
Блокчейн — це технологія, яка дозволяє записувати однорангові транзакції в розподілених реєстрах. Ці транзакції зберігається в блоках, і кожен блок пов'язаний з попереднім, тому створює ланцюжок. Таким чином, кожен блок містить повну і тимчасову запис всіх транзакцій, які відбулися в мережі. На блокчейне все прозоро і постійно. Ніхто не може змінити або видалити транзакцію з регістра.
Біткойн — це криптовалюта, яка робить можливим безпосередній електронний платіж між двома людьми, не використовуючи посередника, тобто банк. Біткойни створюються і зберігаються у віртуальному гаманці. Оскільки між сторонами немає посередників, ніхто не може контролювати криптовалюту.

5. Технологія блокчейн підходить тільки для B2B продуктів
Так, теж зовсім не схоже на правду. Хоча б тому, що технологія доступна і вельми підходить не тільки для бізнесу, але і для особистого користування. Саме тому на неї і поглядають, розмірковуючи про створення якогось універсального digital-профілю для ідентифікації.
Блокчейн — лише ще одна сходинка до доступними даними, до розширення можливостей мережі. Ви зможете перерахувати кошти без відсотків, а жителі країн третього світу зможуть нарешті завести собі щось на зразок рахунку.

6. Ethereum — це і є блокчейн
Ні, Ethereum — це платформа для створення і поширення децентралізованих додатків з використанням технології блокчейн.
Віталік Бутерин, засновник платформи пояснює: "Замість того, щоб мати багато протоколів блокчейн, кожен з яких підтримує кілька додатків, або навіть один блокчейн-протокол, що підтримує великий список додатків, ми можемо мати протокол блокчейнов з вбудованим мовою програмування, що дозволяє писати будь-який додаток поверх нього, а також правила, закріплені блокової ланцюжком".
Характерним для додатків Ethereum є також той факт, що всі вони використовують розумні контракти або інтелектуальні контракти. Це алгоритми, що описує набір умов, виконання яких тягне за собою деякі події. У тому числі В системі блокчейн.

7. Всім доступна особиста інформація в блокчейн
Конфіденційність — це велика проблема, яка часто виникає, коли хтось намагається пояснити, що таке блок-ланцюжок. Люди часто думають, що факт, що розподілені реєстри є загальнодоступними, означає, що всі їхні інформація і дані транзакції теж. Це абсолютно невірно. Блокчейн криптовалют не зберігає особистої інформації про користувачів, а для проведення транзакції використовується публічний адресу одержувача.

8. Блокчейн — чергове модне слово
Окей, тоді запитайте, чи знає ваша бабуся про блокчейн?
Ми звернемося до цифр. Ось коротка історія інвестиційних вкладень в технологію в останні роки (врахуйте, що б все ж таки криза деякою).
Інтерес до блокчейн росте швидко, тому що технологія абсолютно унікальна: це новий погляд прозорість і конфіденційність в дуже багатьох сферах.
Блокчейн потенційно може багато чого змінити і потенційно значення технології високо (хоч трохи роздули ЗМІ). Наприклад, блокчейн дозволить фармацевтичним компаніям відстежувати всі свої ліки, забезпечувати безпеку в ході клінічних випробувань і покращувати взаємодію в медичному співтоваристві. Як згадувалося раніше, технологія блокчейна може також скоротити масштаби бідності. Все це гарні перспективи з соціальним підтекстом, до яких технології ще треба рости. Потрібна правова база і потужним інститути, захищає основні характеристики блокчейн.
І знову — якщо вам це цікаво, дізнайтеся більше і спробуйте побудувати кар'єру в цій сфері.

9. Розумні контракти мають однакову юридичну цінність (як і звичайні контракти)
На даний момент розумні контракти — це лише фрагменти коду, які автоматично виконують дії, коли спостерігаються задані умови. Тому вони не можуть розглядатися як звичайні контракти з юридичної точки зору. Тим не менш, вони можуть використовуватися як докази вирішення тієї чи іншої задачі. Незважаючи на свою невизначену юридичну цінність, розумні контракти є дуже потужними інструментами, особливо в поєднанні з технологією IoT.

10. IoT (Інтернет речей) і блокчейн ніяк не пов'язані
Неправильно. Пояснимо на прикладі. Уявіть собі банку з таблетками. Кришка містить датчик, який може відстежити кожен раз, коли пацієнт відкриває її. Інформація відправляється в додаток, яке показує пацієнту програму лікування та її відповідність реальному прогресу. Ці дані потім можуть бути збережені в блокчейне і вважатися звичайною медичною інформацією. Лікарі та фармацевти зможуть отримати до нього доступ у будь-який час, щоб поміняти лікування пацієнту або дати пораду. Крім того, датчик може бути підключений до розумного контрактом, який реагує, якщо пацієнт проходить курс лікування і відправляє попередження лікаря.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.