Які ризики підстерігають українців при купівлі житла за кордоном

Які ризики підстерігають українців при купівлі житла за кордоном
Кількість запитів на пошук нерухомості в Європі збільшилася втричі, заявляють українські фахівці з нерухомості. Скуповуючи будинки і квартири за кордоном, люди намагаються вберегти свої заощадження від подальшої девальвації гривні. Найбільшою популярністю користуються апартаменти в Туреччині, Болгарії та Іспанії. Також у наших співвітчизників викликають інтерес квартири в Словаччині, Німеччині, Чехії та країнах Балтії. Купівля нерухомості за кордоном не заборонена українським законодавством, але є ряд складних моментів.
Наприклад: як вивезти гроші за кордон? Купуючи нерухомість в іншій державі, покупець, як правило, стикається з необхідністю відкриття рахунку за кордоном і переведення на нього необхідної суми. Згідно з українським законодавством, для цього потрібно отримати ліцензію НБУ. Ця процедура пов'язана з низкою труднощів і може затягнутися на місяці.
Але є й інші варіанти, наприклад, заплатити гроші безпосередньо на рахунок продавця за кордоном. Або перевезти потрібну суму через кордон з собою "у валізі" в дозволених межах. Зараз це 10 тис. євро на людину. Гарна новина для тих, хто має намір інвестувати в зарубіжну нерухомість - на неї не поширюється податок на нерухомість. Але громадяни України повинні відображати інформацію про закордоннe нерухомість у себе в податкових деклараціях. За невиконання цієї вимоги передбачена адміністративна відповідальність у вигляді попередження або незначного штрафу. При цьому, кожна країна має свої законодавчі особливості. Наприклад, у деяких юрисдикціях існує сезонне володіння нерухомістю. Тобто, наприклад, ваше житло з червня по серпень, а весь інший час у ньому мають право жити інші люди. І, перш ніж купувати нерухомість, потрібно уважно ознайомитися з законодавчими нюансами країни, де ви плануєте покупку. Також в кожній країні існують свої вимоги оформлення прав на нерухомість. Як правило, придбання готової нерухомості відбувається на підставі договору купівлі-продажу, який підлягає засвідченню місцевими нотаріусами або іншими суб'єктами, наділеними державою повноваженнями засвідчувати законність угоди та вносити до спеціального державного реєстру інформацію про власника даної нерухомості. Але перед придбанням покупцеві слід упевнитися, що пропоноване йому житло дійсно належить продавцю, не перебуває в заставі, не є предметом спору, в ньому ніхто не проживає, з цим житлом не будуть передаватися боргові зобов'язання (наприклад, неоплачений протягом року рахунок за електроенергію або податок на землю тощо). Також буде не зайвим переконатися, кому належить земля, на якій розміщена нерухомість.

Система Orphus
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гость, не могут оставлять комментарии в данной новости.